середа, 24 січня 2024 р.

 

Шановні батьки! 

Доводимо до Вашого відома зміни, що вносяться до Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту, виключення таких споруд із фонду та ведення його обліку затвердженого постановою КМУ від 19 грудня 2023 р. № 1331.Звертаємо увагу на пункт 23 1:

 231. Інформація щодо об’єктів фонду захисних споруд відображається в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) для інформування громадянина України, іноземця, особи без громадянства, яка на законних підставах перебуває на території України (документами, що посвідчують особу, є паспорт громадянина України або посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання (оформлені виключно із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру), у якої встановлений мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному пристрої, критерії якого підтримують використання такого додатка, підключеного до Інтернету, з увімкненою функцією геолокації, яка пройшла електронну ідентифікацію та автентифікацію та якій у встановленому законодавством порядку присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків (даліособа).

Засобами Порталу Дія в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) на інтерактивній карті відображається (за наявності) така інформація щодо об’єктів фонду захисних споруд:

місце розташування (регіон (область), район, територіальна громада, тип населеного пункту, назва населеного пункту, назва району міста, вид вулиці, назва вулиці, інші реквізити адреси, найменування будівлі);

обліковий номер;

вид;

тип;

площа (кв. метрів);

місткість (кількість осіб);

кількість входів/виходів, система опалення, система електроживлення, система водопостачання, система вентиляції, система каналізації;

наявність та вид засобів зв’язку;

безперешкодний доступ для населення;

доступність для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

контактні дані (номер телефону) відповідальної особи;

місце розташування ключів;

фотографії;

інша інформація.

Зазначена інформація щодо об’єктів фонду захисних споруд відображається з врахуванням відомостей про геолокацію особи на момент отримання такої інформації.

У разі відсутності геолокації пошук інформації щодо об’єктів фонду захисних споруд здійснюється за місцем розташування такого об’єкта.

У разі відсутності підключення електронного пристрою особи до Інтернету засобами Порталу Дія в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) відображається інтерактивна карта об’єктів фонду захисних споруд з інформацією, передбаченою цим пунктом, без відображення фотографій. У такому разі інформація щодо об’єктів фонду захисних споруд оновлюється в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) під час наступного підключення електронного пристрою особи до Інтернету.

Особа може в разі можливості технічної реалізації подати відгуки і пропозиції щодо стану та функціонування об’єктів фонду захисних споруд засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), для вжиття відповідних заходів міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в межах повноважень.

Особа може здійснити оцінювання стану об’єктів фонду захисних споруд засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), результати якого відображаються в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) (у разі можливості технічної реалізації).

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в разі надходження відгуків та пропозицій щодо об’єктів фонду захисних споруд опрацьовують їх у строки та спосіб, визначені Законом України “Про звернення громадян”.”.

 

пʼятниця, 19 січня 2024 р.

“Будь обережним – мінна безпека!

- Що для людини найдорожче? Так, життя людини – найвища цінність.

- Які знахідки можуть бути небезпечними?

До вибухонебезпечних предметів належать:

•   вибухові речовини — хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що само поширюються, з виділенням великої кількості енергії та утворенням газів;

•   боєприпаси — вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для ураження живої сили супротивника.

Роздивлятися їх та кидати у вогонь не можна, адже це може призвести до нещасного випадку. Гра з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здоров'я не лише тому, хто вирішив погратися, але й товаришеві, який перебуває поруч. Знайшовши небезпечний предмет, сповістіть про це дорослих.

Невиконання цих вимог і правил може призвести до тяжких наслідків, що, на жаль, трапляється дуже часто.

Пам'ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають лише спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з «відлунням війни».

   Усі боєприпаси (артилерійські міни й снаряди, реактивні й інженерні міни, авіабомби, ручні гранати та інші) заряджені вибуховими речовинами і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу та іншого механічного чи теплового впливу.

   Гази, що утворюються при вибуху, з величезною силою розривають металевий корпус вибухового пристрою на велику кількість осколків, які, розлітаючись у всі боки, уражають на значній відстані від місця вибуху.

   Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, є хімічними сполуками різного кольору - від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після тривалого перебування у воді чи землі вони не втрачають здібності вибухати, а в деяких випадках, хімічно взаємодіючи з металевим корпусом боєприпаси, утворюють нові види дуже чутливих вибухових сполук.

Майже щодня ми чуємо про  використання вибухових пристроїв. Це, зазвичай,  пристрої, що складно знайти, знешкодити або ліквідувати. Вони можуть міститися у  звичайних портфелях, сумках, банках, пакетах, тощо. Важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої самої сумки, справді забутої неуважною людиною. Часто такі міни-пастки мають досить привабливий вигляд. Відомі випадки застосування таких мін у авторучках, мобільних телефонах, гаманцях, дитячих іграшках.

Саме тому вимагають на особливу уваги бездоглядні предмети в транспорті, кінотеатрі, магазині, на вокзалі або мітингу.

Категорично заборонено!

• Брати вибухонебезпечний предмет до рук, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому;

• переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;

• намагатися розібрати;

• використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;

• заносити в приміщення;

• закопувати в землю;

• кидати в криницю або річку;

• здавати на металобрухт;

• використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів — петард чи вибухових пакетів.

  

Якщо знайдений предмет не повинен, на вашу думку, знаходитися «в цьому місці й у цей час», не залишайте цей факт без уваги.

    Що необхідно робити, якщо ви натрапили на незнайомі предмети?

   Інколи ви можете натрапити на незнайомі предмети. У жодному разі не беріть їх до рук, як би цікаво вам не було. Вони можуть виявитися небезпечними.

   Ідучи вулицею, звертайте увагу на підозрілі предмети. Наприклад:

• невідомий згорток або деталь, що знаходиться у салоні машини чи прикріплена зовні;

• залишки різних матеріалів, що не повинні перебувати в цьому місці (мішки, згортки, пакети, дроти);

• дроти, що висять, або ізоляційна стрічка;

• сумка, портфель, коробка.

  Помітивши річ без господаря, обов'язково зверніться до дорослих.

  Не чіпайте знахідки, відійдіть від неї якнайдалі!

   2.Ваші дії, якщо ви знайшли забуту річ у громадському транспорті.

  Якщо ви знайшли забуту річ у громадському транспорті, запитайте людей, які перебувають поряд. 

  Намагайтеся з'ясувати, чия вона або хто міг її залишити. Якщо власник не встановлений, негайно повідомте про знахідку водія.

   Ваші дії у разі знаходження предмета  поблизу свого будинку.

У разі знаходження підозрілого предмета поблизу свого будинку, запитайте сусідів, можливо, він належить їм. За неможливості встановлення власника — негайно повідомте про знахідку до найближчого відділення поліції.

 

  Правила поведінки при знаходженні вибухонебезпечних предметів.

•    Для запобігання нещасних випадків необхідно чітко пам'ятати, що не можна торкатися вибухонебезпечних предметів, бо це загрожує життю.

•    При знаходженні вибухонебезпечних речовин вдалині від населених пунктів   потрібно   поставити   біля   них   пам'ятну   позначку   і   добре запам'ятати дорогу до того місця, де їх знайдено.

•   Якщо такі предмети знайдено в населеному пункті (на пляжі, у саду, на дорозі),     слід  поставити  тимчасову охорону.  Про   знайдені вибухонебезпечні предмети потрібно терміново повідомити в місцеву раду, поліцію, на найближче підприємство, у школу.

•   Органи поліції, керівники установ, підприємств, навчальних закладів, рад а інших організацій при отриманні повідомлень про знайдення на їхній території вибухонебезпечних чи якихось невідомих предметів зобов'язані терміново забезпечити їх огородження, охорону і повідомити у найближчий військовий комісаріат. Знищувати вибухонебезпечні предмети мають право лише спеціальні команди підривників.

 

ПАМЯТКА

У разі виявлення незнайомих предметів або схожих на вибухонебезпечні:

1.Зупинись, озирнись, не панікуй!

2.Попередь інших голосом чи знаком!

3.Не чіпай, не дзвони!

4.Відійди по своїм слідам назад в безпечне місце і познач місце знахідки.

5.Попередь службу порятунку 101!

 Перегляньте відео, перейшовши за посиланнями

https://drive.google.com/drive/folders/1Gcp0J3SFdIPI2A8LYlSIXfckaYaTIcp

https://drive.google.com/file/d/1YUJmO1g9k9QVbvOMutLCjj_zxppN5IHb/v

https://drive.google.com/file/d/1V_60zLdOuroz1OHHFcuZs9FrGegZVE6k/view

https://drive.google.com/file/d/19Lu5cuoIH5XcwSaS_e8l7H1fQ07zC8cJ/view